Staj ve Kariyer Platformu MT Staj Yenilendi!
Üniversite öğrencilerinin ve yeni mezunların kolayca stajlara ve ilk iş fırsatlarına ulaşabildiği platform mtstajprogrami.com yenilendi. Yeni görüntüsü ve ulaşılabilirliği ile gençlerin yine yardımına koşuyor.
Haberin devamını okumak için tıklayın
Türkiye Birincisi Zeynep Karacan Yale'den 1 milyon TL Burs Kazandı

 Galatasaray Lisesi’nden bu yıl birincilikle mezun olan Zeynep Karacan, dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında gösterilen Yale’den 4 yıl için 260 bin dolarlık yani yaklaşık 1 milyon TL’lik burs kazandı.

Haberin devamını okumak için tıklayın
Taş-Kağıt-Makas'ta Kazanmanın Bilimsel Yolu

 

        Her yaşın vazgeçilmez oyunlarından ‘taş-kağıt-makas’ta kazanmanın yolu bilimsel bir araştırmayla bulundu.

 

     Çin’in Zhejiang Üniversitesi’nde 360 kişinin katıldığı turnuvada yapılan araştırmaya göre, taş-kağıt-makas oyuncularının kafası belirli şablon çerçevesinde çalışıyor; yani, dikkatli davranırsanız rakibin şablonunu bozmak hiç de zor değil.
Haberin devamını okumak için tıklayın
Türkiye’nin En Başarılı 10 Genci Aranıyor!

 Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği’nin dünya çapında 1981 yılından bu yana düzenlediği, “Ten Outstanding Young Persons of the World’ün Türkiye ayağı olan ‘TOYP – Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ yarışmasına adaylık süreci başladı.

Haberin devamını okumak için tıklayın

Öğrencilerin En Memnun Olduğu Üniversiteler

Tercih zamanı geldi çattı!

Bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Üniversiteleri Memnuniyet Araştırması (TÜMA) sizin için öğrencilerinin memnun olduğu üniversiteleri sıraladı. 108 devlet üniversitesi 56 vakıf üniversitesi olmak üzere toplam 164 üniversitede öğrenimine devam eden 13,694 öğrencinin katılımıyla hazırlanan bu araştırmada öne çıkan ilk 5 üniversite;

Haberin devamını okumak için tıklayın
17 Temmuz Dünya Emoji Günü'nde Facebook Verilerine Göre En Çok Kullanılan Emojiler

Facebook, 17 Temmuz Dünya  Emoji Günü'nü kutlamak için en çok hangi emojilerin kullanıldığını açıkladı. Facebook'ta günde 60 milyon, Messenger'da ise günde 5 milyar emoji kullanılıyor.

Haberin devamını okumak için tıklayın
Barış Özcan'dan Yaz İçin 7 Kitap Önerisi

"Yaz geldi. Okullar kapandı.  Tabi siz bu videoyu bundan altı ay sonra da izliyor olabilirsiniz. O zaman öyle hayal edin. Bir simülasyon olsun sizin için. Yapmak zorunda olduğunuz işlere bir süreliğine ara verdiğinizi düşünün. Hayatınızın ıssız adasına gidiyorsunuz. İşte size yanınızda götürmek isteyebileceğiniz 7 tane kitap önerisi."

Haberin devamını okumak için tıklayın
Bu Yaz Kaçırılmaması Gereken 10 Müzik Festivali

Yavaş yavaş yaz geliyor. Bu yazı festival tadında geçirmek istiyorsanız bu haberimiz tam size göre. Farklı bütçelere ve zevklere göre derlenmiş 10 yaz festivalini sizler için derledik. İşte bu yazı festival tadında geçirebileceğiniz 10 yaz festivali...

Haberin devamını okumak için tıklayın

üniversitenize özel etkinlikler

Şehrinize özel etkinlikleri görmek için üstteki listeden seçim yapabilirsiniz.

yararlı bağlantılar yararlı linkler